12 Haziran 2014 Perşembe

Ben Geldim :) Tantitoni Çaydanlık..

Merhaba,
Çok uzun bir ara oldu bu biliyorum ve çok kötü bir blogger da olduğumu da biliyorum.. Belki de bir çoğunuz gün aşırı açıp baktınız yeni bir şey yazdım mı diye, ama ben oldukça sorumsuz davrandım..
Bu konuyu fazla uzatmıyorum inşallah bundan sonra arayı daha kısa tutacağım inşallah :)
Kaldığımız yerden devam edelim istiyorum...
Evlenmeden önce çeyizime almak istediğim ancak fiyatından dolay hep durduğum Tantitoni'nin şu gördüğünüz şeker çaydanlığını çok istiyordum..

Daha sonra ev işi kesinleşince evin sıfır olması, düğün tarihimiz nedeniyle kırmızı beyaz olan mutfak dolaplarını değiştirmedik..  Kırmızı dolaplara alışmam biraz zaman oldu ama zamanla sevdim..
Daha sonra da bu pembiş sevdamdan vaz geçtim.. Hazırlıkta olanlara en büyük tavsiyelerimden biri göz önünde olan eşyalar almadan önce evinizin belli olmasını bekleyin.. Yoksa mutfak eşyalarınız pembe, dolaplarınız kırmızı, ya da çok alakasız bir renk olur saçma sapan bir eviniz olabilir.. O nedenle özellikle dolap dışında sergilemek istediğiniz eşyalarınızı alırken acele etmeyin.. Bekleyin biraz, eviniz belli olsun..
Tabi benim bu çaydanlığa olan aşkım bitti mi? Hayır :)
Pembesi olmazsa beyazı diye tutturmaya başladım.. 14 şubatta eşimin bu güzelliği bana hediye etmesiyle kavuştuk :) Bitti sandınız değil mi ? :)
Tabi ki bitmedi.. Bu güzelliği  instagram da paylaştıktan sonra çaydanlığımın üst kısmı çok ufak bir çarpmayla kırıldı :(

Üst kısmı satılıyordu 23 liraya yenisini aldık..
Ama bir ay kadar sonra yine kırıldı.. Bu kez Tantitoni de indirim olmasına rağmen fiyatı 32 liraydı sanıyorum tam hatırlayamıyorum..
ve üçüncü üst ile yıkamaya bile korkarak bakışıyoruz arada..
Haaa ayrıca niye ig de paylaştıktan sonra kırıldı diyrum çünkü yine orada çokça sorulan tantitoni bitki presim de kırıldı :D onun da ikincisini aldık..
Ya bunu camı çok ince ya da bende bir problem var :)
Alacak olanlar ve almış olanlar aman dikkat edin..
Diğer bir eleştirim de şu, kapağındaki vida yeri hemen paslanıyor.. Yani sonuçta arada sırada da olsa bu şeyin yıkanmaya ihtiyacı var ama yok hemen paslanıyor..
 Ve ayrıca Tantitoniye son bir eleştiri, Vialand'da ki çalışanları çok suratsız, bir soruya zorla cevap veriyorlar..
Yinede bu çaydanlığın bende olması mutluluk sebebi :)
Şimdilik benden bu kadar kendinize çok iyi bakın hepinize hayırlı kandiller..

7 yorum:

 1. hoşgeldin canım :) bende de kırmızısı var bu çaydanlığın severek kullanıyorum ama dediğin gibi biraz hassas üst kısmı parasına göre bence daha dayanıklı yapılabilirdi

  YanıtlaSil
 2. Canımm bir çoğumuz gibi sende IG pratikliğine alıştın tahmin ediyorum :))
  Çaydanlığın çok cici canımm keyifli çaylar yudumlayın, maşallah diyelim3. De bisey olmasın ;) optum canımm ;)

  YanıtlaSil
 3. Biraz nazarın da etkisi var sanırım Meryem'cim :)
  Ben de görünüşüne aldanıp Bernardo'dan cam çaydanlık aldım ama aynen benim de bir ayı doldurmadan üst kısmı ufak bir çarpmayla kırıldı.Açıkçası hal böyle olunca ben de porselen demlik kullanmaya başladım..Yenisini alsam da sanırım bir süre sonra aynı şeyi yaşamam muhtemel.İstersen sen de porselen demlikle kullanmaya devam edebilirsin

  YanıtlaSil
 4. Çok şirin bir çaydanlık, çay dediğiniz çoğumuzca keyifle özdeş, bu keyfe böyle bir görsel güzellik eşlik edince ayrı bir güzellik olduğu kesin çok beğendim çok şirin. Bu arada o kırılma işlemi nazardan olabilir mi, maşallah bu güzellikleri güle güle kullanın o halde.. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 5. ahh bende pek hevesin bu çaydanlığa ama demek çatlıyor kırılıyor nazarlara geliyor.. hımmm anlaşıldı sakar Oya'ya göre hiç değil :)
  sen güle güle kullan canım :* yani inşallah kırılmadıysa hala :p

  YanıtlaSil
 6. nazar da olabilir ama bence kalitesinde bir sorun var :) maşallah diyelim nazar değmesin :)

  YanıtlaSil

az biraz sözü olanlar buyursun lütfen :)