2 Aralık 2013 Pazartesi

Buradayım...

Herkese merhabalar :) 
Uzun aralar veriyorum farkındayım. Bu araların Insatagram'dan da kaynaklandığının farkındayım. Kolay oluyor orası anlık paylaşımlarla.. 
Buranın yerini tutmuyor ama.. Orada bir hayat var ama garip, selam sabah vermeden pat diye bir şeyler soranları mı dersiniz, bir hayırlı olsun, demekten aciz sadece bakan, kiii o bakanlar eminim dönüp dönüp bakanlar oluyor da, geçenleri mi.. 
Neler neler..
Ama yine de kemikleşmiş samimi bir kitle de var o da güzel:)
Her neyse..
Şimdi ben evlendim ya hani,işte biraz ondan bahsetmek istiyorum size..
Biliyorum çoğunuz evimi hayatımı merak ediyorsunuz..
Bende paylaşmak istiyorum aslında ama biraz daha vakti var sanırım. Azıcık utanıyorum :)
Buraya fotoğraf koymaktan çok konuşmak istedim aslında. 
Uzun zaman oldu çünkü burayla, sizlerle bir şeyler paylaşmayalı..
Çok şey yapmak istiyorum, düşünüyorum, hayatımla ilgili kararlar vermeye yol vermeye kendimi geliştirmeye çalışıyorum.. 
Evlenmek durmak değil, tamam sıramı savdım demek değil.. 
Bunu içselleştirmeye çalışıyorum..
Evlilik güzel bir şey yaşamasını bilene, diye bir söz okumuştum bir yerde.. Doğruymuş.. Evlenmeden önce biz bütünüz diyoruz ya hani, öyle çok seviyoruz ya, işte o bütünün içindeki farklılıkları görüyor insan, bazen şaşırıyor, bazen seviniyor, farklı farklı bir sürü duygular içinde oluyor..
Önemli olan tüm bu yaşananları iyi algılayıp, öyle şekillenebilmek..
Bütünüz ya çünkü, bütünü tek başına şekillendirmeye çalışırsak sanki bir tarafı eksik kalır ya hani, işte bu bilinçte olmalıyız sanırım..
Evlenmenin ötesinde bir de bizi evliliğe götüren yolda yaşananlar var..
Şeytan çok uğraşır derler, doğruymuş..
İnsanın kendi kendiyle sınanmasıymış o yol. İnsanın sevdiğiyle sınanmasıymış..
Hiç bir yol pembe çimenlikler içinde muhteşem değil..
En mükemmel giden şeylerde bile taşlar gördüm ben..
Önemli olan o yolda nasıl yürüdüğümüz..
Son zamanlarda evi olsun, arabası olsun, iyi bir maaşı olsun vs. diyen kızlar bi fazlalaştı sanki. 
Onu bırakın 40 yaşına gelmiş ama hala yaşıtımla değil kendimden 20 yaş küçük kızlarla evlenirim diyen erkekler bile çoğaldı..
Niye böyle şeyler ki insan, mal da geçici mülk de.. Tabi ki kimse işsiz güçsüz biriyle evlenmesin, ama maaşın miktarını bile belirlemek..
Bunlar çirkin şeyler..
Yapmayın.. 
İnsanın evliliğe dair içinden geçirdiği şeyler daha başka olmalı..
Daha saf daha masum olmalı.. 
Sevmeli insan.. Sevdiğiyle arasında sırları olmalı.. Sevdiği ile dünyası arasında da mesafe olmalı, her şeyi sevdiğine, her şeyi de ailesine anlatmamalı..
Bu işler öyle alengirli işler ki.. Cambaz olmalı insan :D :D benim ciddiyetim de bu kadar işte :D 
Şaka bir yana, gönül işleri kolay işler değil, sabretmeli insan, kimse dört dörtlük değil, unutmayın bunu, sevdiğinizi kendinizle tehdit etmeyin mesela, siz öyle kolay harcanacak bir şey olmayın..
Değerinizi düşürmeyin. Dış etkenleri bilmem ama sevdiceğinizi el üstünde tutun..
Haaaa el üstünde tutun derken, gidip de sizi sevmeyen ve sizi sevmediğini her haliyle belli eden, sizi hırpalayan, her daim gözü yaşlı gezdireni de gidip el üstünde tutmayın. 
Bırakın gitsin yani :D 
İşte böyle de tutarsız bir yazı oldu.
Ama biliyorum, siz ana fikri anladınız. 
Evlilik danışmanı da oldum ya hayyydi hayırlısı dostlar :D 

İşte zaman bu tarihte ki kadar hızlı geçiyor.. Göz açıp kapayana kadar :)
Öpüldünüz...

16 yorum:

 1. darısı başıma ne diyim :) mutluluklar diliyorum sana da meryemcim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amiiin hayırlısıyla canım, inşallah.. Çok teşekkür ediyorum:)

   Sil
 2. cnm ne güzel yazmissin öyle cok duygulandim :) ama inanki katiliyorum sana. En cokda kendim kabul etmedigim ama malesef gercek olan birseye oda "Sevmeli insan.. Sevdiğiyle arasında sırları olmalı.. Sevdiği ile dünyası arasında da mesafe olmalı, her şeyi sevdiğine, her şeyi de ailesine anlatmamalı.." yazina...cok cok dogru malesef. Gün gelir o sirlarin yüzüne tokat gibi vurulur. kocaman öpüldün :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. canım benimm, evet ve ne acı ki o tokatlar öyle bize söylenen gibi sadece sevdiğimizden de olmaya biliyor her taraftan gelebilir, ailesinin bile yüzüne bir şeyler vurduğu insanlar var, ne acı bir şey.. Bende çok öpüyorum seni tatlım..

   Sil
 3. "Bu işler öyle alengirli işler ki.. Cambaz olmalı insan " tuttum bu sözünü. merakla evlilik yazılarını bekliyorum. =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :D ama öyle hele ki benim gibi evliliğin kıyısandan bile geçmeyip yıllarca mağdur olmuş kadınların evlilik hikayelerini dinleyip, erkek mi yook yook, mantığıyla yetişmiş bir insansan ohhoooo cambazlığı bile öğreniyorsun :D Öpüyorum seni..

   Sil
 4. Ne güzel yazmışsın, tercüman olmuşsun bana..

  YanıtlaSil
 5. Çok etkileyici ve içten bir yazıydı canım. Düşüncelerine katılıyorum yeni konular bekliyoruz arayı uzatmadan inşallah :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) çok teşekkür ediyorum canım, inşallah daha sık gelmeye çalışacağım..

   Sil
 6. çok güzel yazmışsın canım. Geçenlerde derste yazdığımız bir tanım, Erikson'un evlilik tanımı, çok hoşuma gitti: "Evlilik kendi kimliğini kaybetmeden, başkasının kimlğinde kendini bulmaktır." İnşallah böyle samimi ilişkiler üzerine kurulu bir yuva sahibi olabiliriz. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel söylemiş Erikson .. gerçekten öyle, bunu başarabilmek de büyük bir meziyet işte, inşallah hepimiz başarabiliriz.. Amiiin :)

   Sil
 7. öncelikle ALLAH evliliğini iki cihan evliliklerinden etsin.bereketli ve huzurlu bir evliliğin olsun.takipcin değilim fakat uzun zamandır bloğunu ziyaret ediyorum.çeyiz hazırlığın.çeyiz göndermen,kına gecen sanki kardeşim evleniyormuşcasına merakla ve heyecanla takip ettim.nihayet mutlu son.evlilikle ilgili yazın çok hoş hele benim gibi 13 seneyi devirmiş biri için çok güzel sözler.bende uzun bir flört ve arkadaşlıktan sonra evlendim.biz evliliğimizde bende ziyade biz olmayı başardığımız için şimdiye kadar hiç üzülmedik kırmadık birbirimizi.hiç çok yüksek isteklerimiz olmadı ihtiyaçlar hasıl oldukça eşya aldık.evimize hiç 3. şahısları dahil etmedik.bunlar anne babamız dahi olsa.öncelik hep ikimizin ortak düşüncesi oldu.RABBİM bir evlatla şenlendirdi yuvamızı.onun yetişmesinde ve eğitiminde de kimseyi karıştırmadık.kırılanlar oldu küsüp arkasını dönenler oldu.asla taviz vermedik.şimdi 8 yaşında bir delikanlı ve ne kadar doğru yaptığımızı o okula başlayınca anladık.dileğim evliliğin 2 kişilik olduğunu ve sorunlar hep çıkar doğrunun gene ikinizde bulunduğunu unutmaman benimkisi nacizane abla tavsiyesi.ALLAH yüzünüzden tebessümü aranızdaki sevgiyi ve aşkı eksik etmesin sevgiler EBRU KIZILKAYA

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz beni öyle çok mutlu etti, öyle çok duygulandırdı ki :) Ne mutlu bana ki dokunmuşum kalbinize.. Ne güzel bir evliliğiniz var Allah mutluluğunuzu bozmasın.. Etrafımızda öyle çok olumsuz örnek var ki, insan her evliliğin kötü olduğunu düşünüyor, sanki her evliliğin sonu aynı, mutlu evlilik hikayeleri anlatan öyle az insan var ki.. Ama şimdi sizin yazdıklarınızdan görüyorum ki biz de doğru yolda ilerliyoruz..İnşallah siz daha nice 13 yıllar devirirsiniz bizde sizi takip ederiz :) Allah bize de hayırlı evlatlar verir. Tavsiyenizi asla unutmayacağım , ok teşekkür ederim.. Lütfen daha sık yorum yazın.. Sevgiler öpüyorum sizi...

   Sil

az biraz sözü olanlar buyursun lütfen :)