25 Eylül 2012 Salı

Yeni Bir Hayat :) Nişan..

Evlenmek zor işmiş bunu ilk günden sezmiştim ben ama dedim işin içinde yarim var :) ne kadar zor olabilir.
İşte işin içine iki farklı şehir girince işler biraz karışıyor. Hele ki benim gibi siz bir yerde, aileniz bir yerde olunca işler iyice garipleşebiliyor. 
Nişan hazırlıklarımızı kendimiz yaptık sayılır. Yarimle ikimiz ramazanda oruç başımız da o AVM senin bu AVM benim dolaşıp durduk. Hele ki benim gibi zor beğenen biriyseniz anlarsınız ne demek istediğimi. İsteme, nişan bir ara da oldu bizim ki.Hiç kimse yorulmasın gereksiz çabalara girmesin istedik. Eeeee kolay değil bir yerde İstanbul bir yerde İzmir. 
Ne diyordum nişan, 
Ben çalıştığım ve ailemde İstanbul da olmadığı için sağolsunlar kayınvaldemler hiç üzmedi beni siz alacaklarınızı alın dediler. Bizde yarimle önce elbiseden başladık işe. Tabi benim elbisemden. O ne zor işmiş öyle hem sade hem güzel bir elbisenin ülkemiz sınırları içinde olmadığını böylece öğrenmiş oldum. Tabi ben bir elbise için haftalarca dolaşınca herkesin beklentisi çok arttı. yapmayın ,ortaya sade bir elbise çıkacak dediysem de dinletemedim.
Velhasıl aldık bir elbise.
 Tabi bu kez herkes başladı bu çok sade demeye. Ben elbisemin hep arkasında durdum ama üzerime giydiğimde yakışacağını biliyordum ve sonuç ben haklı çıktım :) 
Biz benim için bohçaya konulacak olan diğer bir kaç eşyayı ve yarimin bohçası için olanları birlikte aldık. Ayrıca kayınvaldemler benim için gecelik takımları vs. aldılar. Ben o alışverişlerde çalıştığım için bulunamadım.
Alyansım yine farklı oldu ve aaaaa tepkileri topladı ama olsun ben alyansımı seviyorum :) 

İzmir'e döndüğümde bohçaları sevgili kuzinlerimle birlikte hazırladık. Çok ta güzel oldular. resimlerini koyamıyorum malesef ama biz bohça için hurç seklinde olanları tercih ettik. 

Tam modeli değil ama aşağı yukarı böyle birşey. Çeyizciler de çok daha farklı modellerini bulabilirsiniz. Bohçalar kemer altı çarşısından yani İzmir'den alındı. Çokta beğeni topladı 80 lira kadar tuttu. Yarim için büyük boy anne, baba ve ablalar içinde küçük boy hurç aldık. Hurçları pembe kurdeleyle bağlamayı tercih ettik köşelerine de birer nazar boncuğu iliştirdik. Ohhh mis gibi oldular. 
Bohça içine konulacaklar için hiç kasmadık kendimizi ilerde de kullanabileceğiz şeyler aldık. Mesela yarime Pierre Cardin yerine Dagiden aldık pijama takımlarını ki daha sonra da rahat rahat kullanabilsin çokta güzel oldu. 
Fikir edinmek için tık tık..
http://www.dagi.com.tr/ 
Ben İzmir'e geldiğimde foto,kuaför, pasta ve çiçek işini ayarladım. Zaten nişanıma bir hafta kala çok da fazla bir şey yapmaya vaktim yoktu. 
Çiçek canlı olsun istedim. Bizim gibi o da büyüsün serpilsin istedim bu yüzden orkideyi tercih ettik. 
Pasta için Özsüt'ü tercih ettik. Özellikle evde nişan yapacaklar için tavsiye ederim. Diğer pastahaneleden fiyat olarak daha üstte durabilir ancak dilim hesapları diğerlerinin iki katı olduğu için aynı hesaba gelmiş olup üstüne çok lezzetli bir pasta yemiş oluyorsunuz. 
Fikir için tık tık ..
http://www.ozsut.com.tr/suslupastalar-sevgiyedair.php
Kuaföre gitmeden önce modellerimi hazırlamıştım. Kendimi riske atmadan istediğim modeli yaptırdım.
Daha sonra klasik seramoni, isteme yüzük, kahve tebrik derken aylarca nasıl olacak?, yapabilecek miyiz? vs. diye telaşlanıp durduğum nişanım olup bitti. 
Şimdi sıra düğün hazırlıklarında, biliyorum o çok daha zor ama bir o kadar da zevkli olacak. Seneye bu zamanlar inşallah evli olabilmeyi düşünüyoruz yarimle tabi kısmet..
Şimdilik benden bu kadar. Çok kısa aralıklarla bir şeyler paylaşmayı istiyorum. Blogger olma konusuna daha çok yeniyim bu yüzden başlarda sizi bazen gülümsetecek, bazende kızdıracak hatalar yapacağıma garanti verebilirim. 
Şimdiden teşekkürler :) daha sonraki yazılarda görüşmek dileği ile..

6 yorum:

 1. canmim benim
  insallah cok mesutol
  allah hep gonlundeki guzellikleri versin
  blogunuda ihmal etme:)))
  kocaman sevgiler

  YanıtlaSil
 2. Çook teşekkür ederim canımm benim. Bu kadar sıcak karşılaman o kadar çok mutlu ettik beni. Aminn inşallah hepimizin gönlündeki güzellikler olur. Tavsiyelerini bekliyorum. Sevgilerimle ve görüşmek dileği ile :)

  YanıtlaSil
 3. Hem nişanın hem blogun hayırlı olsun :) Bende nişandan sonra blog açmıştım bir bağlandın mı kopamıyorsun :)

  YanıtlaSil
 4. :)Teşekkür ederim. Banada kopamayacakmışım gibi geliyo ama daha çok yeniyim ya nasıl yaparım olur mu olmaz mı diye kaygılanıyorum bazen :)

  YanıtlaSil
 5. aa sen de benim gibi yeni bi blogger mışsın :) daha bi sevdim, kendime yakın hissettim seni ;)

  YanıtlaSil
 6. Güzel birde gelin resimlerinden koysaydın keşke merak ettim yüzünü mozaikleyip gelinliğini saçını görebilseydim keşke, düğünede hiç davet etmedinki:)

  YanıtlaSil

az biraz sözü olanlar buyursun lütfen :)